JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Átlagos egyéni karbonlábnyom országonként | Karbonlábnyom – Szénlábnyom

No Responses

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

A legforróbb év jöhet

A brit meteorológiai szolgálat szerint a 2016-os év lehet a legforróbb, amióta adatokat gyűjtenek az időjárásról.

Ez azért is aggasztó, mert már tavaly is rekordközeli volt a forróság a Földön, 0,68 fokkal haladta meg az átlaghőmérséklet azt, amit 1961 és 1990 között regisztráltak. Mindezért az emberi tevékenység - üvegházhatású gázok kibocsátása - és egy átlagban ötévente előkerülő jelenség, az El Nino felelős.

El Nino

Az El Nino egy éghajlati jelenség, amely során a Csendes-óceáni térség kettő-hétévente újra és újra felmelegszik az Egyenlítő közelében. A karácsony környékén kezdődő folyamat természetes, mégsem nevezhető ártalmatlannak.

Aggasztó hír, hogy az amerikai NOAA, vagyis a Nemzeti Oceanográfiai és Légköri Hivatal előrejelzése szerint az idei télen erősebb lehet, mint az ezt megelőző években: egyrészt kihathat az északi félteke időjárására is, másrészt akár a tavaszig is elhúzódhat. Dél-Amerika tengerpartján hat-kilenc hónapos esőzést és áradást is okozhat, míg Indonéziában és Ausztráliában szárazságot idézhet majd elő. A jelenségnek globális hatása van, így Magyarország is szélsőségesebb időjárással nézhet szembe.