Karbonlábnyom

Átlagos egyéni karbonlábnyom országonként

Átlagos egyéni karbonlábnyom országonként - SzénlábnyomAz egyéni karbonlábnyomot az alábbiak határozzák meg:
• háztartási energiafogyasztás: villamos-energia, földgáz, fatüzelés, távhő stb.
• gépkocsi-használatból eredő üzemanyag-fogyasztás
• tömegközlekedési eszközök használata
• légiközlekedés
• hulladék
• étkezés
• használati tárgyak vásárlása
• internetezés, banki szolgáltatások stb.
• szabadidős tevékenységek (nyaralás, sport, kultúra, szórakozás)

Jelenleg a magyarországi átlagos egyéni karbonlábnyom 5,7 tonna szén-dioxid egyenérték/fő, ugyanez Németországban 10,5 tonna CO2e/fő, az USA-ban pedig 20 tonna CO2e/fő körül alakul.

Átlagos egyéni karbonlábnyom országonként
(Millió tonna szén-dioxid)
Ország199220002006Egyfőre jutó kibocsátás% -os változás 1996 óta
China2475.262966.526017.694.58105%
United States5079.535860.385902.7519.787%
Russia2056.551582.371704.36125%
India664.961012.341293.171.1655%
Japan1078.481203.711246.769.7810%
Germany896.37856.92857.610.4-4%
Canada485.09565.22614.3318.8118%
United Kingdom579.82561.23585.719.66-1%
South Korea294.53445.81514.5310.5327%
Iran234.79320.69471.487.2579%
Italy415.62448.43468.198.0510%
South Africa323.55391.67443.5810.0424%
Mexico313.55383.44435.64.0531%
Saudi Arabia235.46290.54424.0815.770%
France382.89402.27417.756.67%
Australia271.58359.8417.0620.5837%
Brazil237.8344.91377.242.0123%
Spain254.21326.92372.629.2252%
Ukraine535.94326.83328.727.05-10%
Poland330.33295303.427.87-13%
Taiwan132.27252.15300.3813.1952%
Indonesia173.45273.93280.361.2118%
Netherlands213.2251.73260.4515.7914%
Thailand100.72161.86245.043.7944%
Turkey138.1202.38235.73.3539%
Kazakhstan265.09143.45213.514.0250%
Malaysia72.93112.14163.536.761%
Argentina109.94138.42162.194.0625%
Venezuela111.72134.46151.975.9314%
Egypt93.83119.32151.621.9240%
United Arab Emirates102.05115.72149.5235.0544%
Belgium124.8148.57147.5814.223%
Singapore68.11107.64141.131.4143%
Pakistan70.27109.11125.590.7832%
Uzbekistan95.95106.35120.844.4317%
Czech Republic– –113.45116.311.36-13%
Greece79.5101.27107.0710.0224%
Nigeria94.0980.75101.070.77-1%
Iraq57.6973.5898.953.6929%
Romania129.9493.3398.644.42-22%
Algeria82.0883.6593.162.8310%
Vietnam18.4648.4991.621.09132%
Hong Kong45.455.9384.8612.2374%
North Korea106.7170.1777.613.367%
Austria57.0664.7476.399.3217%
Kuwait23.5159.574.7930.9252%
Philippines46.1671.1772.390.8120%
Israel41.9960.6867.339.835%
Belarus91.6360.0765.26.688%
Chile31.6355.2864.84.0142%
Colombia53.8257.8362.041.429%
Portugal47.7363.7661.715.8227%
Denmark61.6354.7259.1310.85-19%
Hungary62.7455.8658.655.88-1%
Finland49.6350.3258.3111.159%
Sweden59.0860.7857.376.36-15%
Qatar25.5934.754.1761.1975%
Libya36.5641.8953.519.0728%
Former Serbia and Montenegro45.3242.9652.154.815%
Syria35.3850.9951.082.7121%
Turkmenistan20.4723.9450.2810.03176%
Bulgaria57.6449.1148.946.63-9%
Trinidad and Tobago17.427.5147.2344.3295%
Ireland27.5940.7546.8611.5447%
Switzerland45.7745.4545.566.061%
Norway35.741.2845.159.7913%
Bangladesh16.5129.3842.740.2988%
Puerto Rico23.3527.7241.4310.5571%
Azerbaijan60.1443.7639.824.942%
New Zealand31.2735.1338.369.3818%
Slovakia– –36.5638.157.01-13%
Oman13.5321.7934.7311.19138%
Morocco22.5431.2534.531.0426%
Peru20.1526.9729.931.0516%
Cuba28.8832.8628.642.52-5%
Bahrain13.5720.2626.8538.4469%
Ecuador18.3920.0825.461.8829%
Croatia16.620.1321.434.7723%
Angola7.513.0321.191.7774%
Tunisia12.8119.6720.982.0636%
Jordan11.215.6319.893.3740%
Estonia25.7516.2618.6114.06-5%
Yemen12.2313.1818.080.8466%
Slovenia12.715.7217.628.775%
Dominican Republic10.3515.817.421.8950%
Bosnia and Herzegovina18.9114.1317.413.87284%
Lithuania23.2813.2815.734.39-1%
Panama12.2412.9414.434.5216%
Lebanon8.1616.4614.323.698%
Burma4.629.0112.870.27106%
Virgin Islands, U.S.8.359.8512.85118.351%
Sri Lanka5.6311.3312.540.6156%
Luxembourg11.299.0312.4726.2837%
Bolivia6.249.2612.411.3870%
Sudan5.176.5112.260.32209%
Jamaica8.5210.8312.034.3619%
Guatemala4.369.0711.230.978%
Netherlands Antilles9.5511.6210.949.13-4%
Kenya6.578.710.790.344%
Armenia11.148.6110.343.4825%
Zimbabwe16.7113.5610.330.84-31%
Brunei3.653.799.8926.89185%
Cyprus6.047.538.9111.3732%
Latvia12.777.358.743.84-11%
Mongolia9.926.698.452.91-3%
Moldova20.655.897.531.74-20%
Honduras2.744.597.461.0292%
Tajikistan7.975.957.361.0656%
Ghana3.415.327.290.3278%
Macedonia9.38.417.173.5-27%
Cameroon3.596.837.160.416%
Uruguay4.526.526.361.8528%
Cote d’Ivoire (IvoryCoast)3.867.366.30.3610%
El Salvador3.225.516.280.9243%
Costa Rica3.645.015.761.4129%
Senegal2.924.435.730.4746%
Congo -Brazzaville0.853.015.531.4979%
Ethiopia3.643.465.130.07199%
Bahamas, The2.223.5516.4840%
Mozambique1.191.284.980.24365%
Kyrgyzstan14.077.234.950.95-30%
Equatorial Guinea0.122.054.888.37214%
Albania4.173.264.691.31140%
Tanzania2.582.734.680.1287%
Georgia15.514.634.661-18%
Papua New Guinea2.582.64.660.8274%
Nicaragua2.353.74.570.8256%
Gibraltar3.097.34.47160.2238%
Gabon6.065.074.343.04-22%
Botswana3.234.414.272.3938%
Mauritius2.143.54.043.2267%
Paraguay2.333.563.760.5839%
Iceland2.323.183.4411.525%
Malta2.382.913.117.7819%
Mauritania3.313.243.030.95-13%
Nepal1.113.1130.1180%
Reunion1.42.512.77NA48%
Namibia1.121.812.71.32100%
Benin0.771.652.650.34156%
New Caledonia1.782.012.611.8542%
Madagascar1.071.812.590.14102%
Zambia2.991.92.570.2317%
Togo0.721.42.510.45298%
Democratic Republic of the Congo4.352.712.510.04-35%
Martinique1.472.062.39NA18%
Macau1.131.582.285.0254%
Guadeloupe1.391.812.11NA24%
Suriname1.441.612.014.3134%
Djibouti1.781.8524.1210%
Guam2.512.871.8911.06-41%
Haiti0.881.521.790.2161%